Hakkımızda


Mercury, yabancı madde denetiminde tecrübeli uzmanlardan oluşan kadrosuyla 2005 yılından bu yana gıda, tekstil, plastik, ilaç-kimya, ahşap v.b endüstrilerin tamamına profesyonel metal dedektör X-ray ve checkweigher (kontrol terazileri) sistemlerini ve ilgili çözümleri sunmaktadır.

Denetleme ve tartım alanlarında dünyaca ünlü Alman Mesutronic, Japon Anritsu ve ABD menşeili Eagle PI firmalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten Mercury müşterilerinin sorunlarına gösterdiği yakın ilgi ve teknik hizmet desteği ile alanındaki en saygın ve güvenilir firma olmuştur. Denetleme endüstrisinde en geniş teknik servis ekibine sahiptir ve müşterilerine mekanik, pnömatik, elektrik ve elektronik tüm makine komponentlerine yönelik teknik servisi lokal olarak ve en hızlı şekilde sağlayabilmektedir.

Yurt dışı tedariki olan makineleri için gerekli konveyör ve otomasyon ürünlerini tamamen kendi bünyesindeki üretim tesislerinde üreten Mercury bu sayede müşterilerine tam sorumluluk prensibiyle eksiksiz çözümler sunabilmektedir. Mercury üretim tesisi müşterilerinin farklı konveyör ve otomasyon taleplerine de direkt olarak yanıt vermektedir.

Mercury’nin bir diğer birimi olan proses ve niş paketleme endüstrisindeki faaliyetleri tamamen farklı ürün uzmanları tarafından yönetilmekte; bu alanda distribütörü olduğu Alman Karl Schnell firmasının özel mikserleri ile eritme peynir, sos, ketçap, mayonez, çikolata dolgu, marzipan, püreler, benzer birçok viskoz gıda ürününün üretimine yönelik teknolojiler sunmaktadır. Temsilcisi olduğu dünyada %80’in üzerinde Pazar payına sahip İtalyan paketleme devi Corazza SpA. Firması ise üçgen, kare eritme peynir, tereyağı, maya ve bulyon paketleme makineleri ve komple hat çözümleriyle endüstrinin tek adresi olarak bilinmekte iken Mercury, ABD menşeli GBM (Green Bay) Machinery firmasının patentli SOS ve IWS dilim peynir üretim hatları ile eritme peynir alanında %100 ürün portföyü tedarik etmektedir. Özellikle eritme peynir alanında Mercury komple tesisler kurabilmekte hatta 30 yılı aşkın tecrübeli kadrosuyla ürün üretimi konusunda danışmanlık hizmeti de vermektedir.

 

Mercury farkını birçok farklı endüstrideki sektörel tecrübesi ile ortaya koymaktadır. Kendisine danışan müşterilerine projeleri en ince ayrıntısına kadar sunar ve alternatifler belirler. Müşterilerinin doğru çözüme ulaşabilmesi için onları yönlendirir ve çözüme ulaşmalarını hızlandırır. Sipariş anından, ürünlerin devreye alınmasına kadar geçen süreçte müşterilerine sürekli rehberlik eder. Satış sonrası teknik destek ve hizmetler ise Mercury’nin sürekli mutlu müşterilere sahip olmasındaki en önemli etkendir.